Energetický certifikát k žiadosti o dotáciu obnov dom

Energetická certifikácia Vášho rodinného dom je povinná pre získanie dotácie. Podľa aktuálnych podmienok je potrebné doručiť energetický certifikát k žiadosti o dotáciu do troch mesiacov od podpisu zmluvy na získanie štátnej dotácie.

Pre získanie dotácie je nutná minimálne 30% úspora energií. Energetický certifikát súži ako kontrola pri dosiahnutí požadovanej úspory energií. Preto je energetický certifikát potrebným dokumentom pre splnenie podmienok dotácie. Je nutné ho teda vyhotoviť nasledovne:

pri východiskovom stave rodinného domu / teda pred obnovou

– po obnove rodinného domu

Energetický certifikát je v dnešnej dobe štandard podporený legislatívou. Má ho takmer každý objekt, ktorý určitým spôsobom spotrebúva energiu. Eventuálnemu záujemcovi, o kúpu nehnuteľnosti  certifikát významne pomáha pri rozhodovaní. Energetický certifikát budovy totiž tvorí doklad o energetickej triede budovy, tá výrazne ovplyvňuje prevádzkové náklady a teda aj ďalšie hospodárenie. Platný energetický certifikát domu, bytu alebo inej stavby môže vystaviť výhradne odborne spôsobilá osoba pre energetickú certifikáciu, ktorá je zároveň držiteľom osvedčenia od Slovenskej komory stavebných inžinierov (SKSI).

obnov dom energeticky certifikat k ziadosti obnov dom
Energetický certifikát k výzve obnov dom

Prečo energetický certifikát od nás?

Sme voči Vám ústretový

Rozhodnite sa pre nás a ako odmenu za toto rozhodnutie celkom určite oceníte náš celkový prístup pri riešení a vybavovaní energetického certifikátu. Váš čas nám nie je ľahostajný, preto sa môžete spoľahnúť na zodpovedné a ústretové jednanie z našej strany. Samozrejmosťou je dodanie energetického certifikátu v dohodnutom termíne

Takisto sa nemusíte   zaťažovať vyhľadávaním informácií a vybavovaním podkladov. Všetky podklady a náležitosti vybavíme za Vás! 

Pôsobíme na celom Slovensku 

Bývate v Devínskej Novej Vsi pri Bratislave ale energetický certifikát potrebuje vyhotoviť na dom, ktorý je vo Svidníku? To pre nás nie je žiadny problém. Naša pôsobnosť a služby sú Vám dostupné na celom Slovensku, môžete nás kontaktovať odkiaľkoľvek. Ceny a podmienky vypracovania energetického certifikátu samozrejme ostávajú rovnaké, nech bývate v akomkoľvek regióne.